Blog

Anasayfa   -   Blog   -   En İyi PHP IDE ve Editörleri

En İyi PHP IDE ve Editörleri

05 Haziran 2018

Programlama ile haşır neşir olan kişilerin belkide araştırdığı en önemli konudur bu. Genelde bu konularda yazılar yazmış bloglara göz atıp, geliştiricilerin deneyimlerinden programlar hakkında fikir edinirler. Bende bu bağlamda bir kaç satır karalamak ve kendi deneyimlediğim IDE ve editörleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Programlama ile haşır neşir olan kişilerin belkide araştırdığı en önemli konudur bu. Genelde bu konularda yazılar yazmış bloglara göz atıp, geliştiricilerin deneyimlerinden programlar hakkında fikir edinirler. Bende bu bağlamda bir kaç satır karalamak ve kendi deneyimlediğim IDE ve editörleri sizlerle paylaşmak istiyorum.Ben PHP ile uğraşırken genelde hızlı çalışan bir program tercih ederim. Program hantal olmamalı ve benim isteklerime anında cevap verebilmeli… Bu deyimimden şunu çıkartabilirsiniz; artık Dreamweaver’i bir kenara bırakın! Evet güzel bir arayüze sahip ve oldukça rahat bir kod yazma imkanı sağlıyor olabilir ama çok hantal be abi. :/ Adobe gözünüzü kör etmiş, etrafınızdaki gerçek aşkları göremiyorsunuz. Sizi sizden alacak, kalbinizi pır pır attıracak programları şöyle sıralayabilirim:
  1. Sublime Text 3

  2. Notepad++

  3. PhpStorm

  4. PhpDesigner

  5. NetBeans

  6. Eclipse PDTSublime Text 3 ile tanışmadan önce Notepad++ kullanıyordum. Notepad++, eklenti desteği bakımından zengin bir program. Benim en sevdiğim yani ise FTP’ye direkt bağlanıp dosyaları anında düzenlemesi ve kaydettikten sonra da otomatik olarak tekrar FTP’ye yüklemesidir. Çok hafif, kolay kullanımlı ve bir çok derdinize deva olacak olan bu programı mutlaka kullanmanızı öneririm. Tabi eğer Sublime Text 3 ile tanışmamışsanız.


Kaynak : https://bilenkonusur.com/en-iyi-php-ide-editorleri

Bu yazı 3739 kere okundu.

Diğer Blog Yazıları

Teknodizayn Kurumsal İnternet Hizmetleri - İlan Scripti - Hazır İlan Sitesi - Emlak İlan Scripti 2021

Çalışma Saatleri Haftaiçi : 10.00 - 19.00 Vergi Dairesi : Tavşanlı

Web Ofisi
Web Ofisi Warez
Warez Php Scriptler