Blog

Anasayfa   -   Blog   -   Google'ın Kullanıcıları Çıldırtan reCAPTCHA Sistemi Değişiyor!

Google'ın Kullanıcıları Çıldırtan reCAPTCHA Sistemi Değişiyor!

02 Haziran 2018

Google'ın kullanıcıların cinlerini tepesine çıkaran reCAPTCHA sistemi, sonunda yenileniyor. Robot olmadığınızı ispat etmek için artık akla karayı seçmeyeceksiniz.

Onlarca yıldır internette Rapidshare'in bekleme süreleri sonrası beni en çok çıldırtan şeylerden birisi için reCAPTCHA sistemi diyebilirim. Fotoğrafları doğru seçmenize rağmen gelen yeni doğrulama, sonra hata yapmamanıza rağmen başa dönmesi, sorulan garip garip sorular derken tıkladığınıza tıklayacağınıza sizi pişman eden bir garip doğrulama sistemi reCAPTCHA sonunda değişiyor.

 

 

Google'ın şu an deneme sürecinde olan reCAPTCHA v3, artık sizi "Ben robot değilim ulaaaan!!!" seviyesine getirmeden, sitedeki fare aktivitelerinizi ve yaptığınız işlemleri analiz ederek şüpheli bir girişimde bulunmadığınızı anlayabilecek. Bu sayede artık tek bir tıkla gitmek istediğiniz sayfaya rahatça ulaşabileceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sayfa içerisindeki aktivitelerinize göre puanlayacağınız yeni sistemde, şüpheli bir aktivite tespit edilmesi halinde maalesef yukardaki gibi tabela seçeceğiniz, otobüs arayacağınız garip doğrulama sistemleriyle tekrardan karşılaşma olasılığınız bulunuyor

 

 Bu yazı 373 kere okundu.

Diğer Blog Yazıları

Teknodizayn Kurumsal İnternet Hizmetleri - İlan Scripti - Hazır İlan Sitesi - Emlak İlan Scripti 2021

Çalışma Saatleri Haftaiçi : 10.00 - 19.00 Vergi Dairesi : Tavşanlı

Web Ofisi
Web Ofisi Warez
Warez Php Scriptler